Richard Hein

Narodil se ve Vítkově 21.ledna 1966. Po maturitě studoval dirigování v rakouském Grazu u Prof. Milana Horváta a Wolfganga Bosice. V roce 1989 absolvoval s vyznamenáním. Poté působil jako dirigent operních i symfonických orchestrů. Kromě rozhlasových nahrávek pro ORF koncertoval v Jugoslávii, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Itálii a v Japonsku. Již v době svých studií se stal nositelem kulturní ceny města Singen v Německu.

Jako divadelní dirigent nastoupil r. 1993 do Slezského divadla v Opavě, odtud pokračoval přes další působiště (opera v Olomouci, Plzni a v Brně), a od r. 1997 je ve stálém angažmá ve Státní opeře v Praze. Od r. 1999 působí také jako dirigent pražského letního festivalu „Opera Mozart" ve Stavovském divadle.

Nadále se věnuje i symfonické práci. Pracoval s více orchestry jako např. s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, Olomouckou filharmonií, se Symfonickým orchestrem v Plzni a Symfonickým orchestrem v Mariánských Lázních.

Podílí se rovněž jako umělec i pedagog na projektu "Toujours Mozart", který probíhá souběžně v rakouském Salzburgu a v Praze.  Je členem komise mezinárodní klavírní a dirigentské soutěže "Symphonic Workshop" v Kroměříži. V létě r. 2001 se stal uměleckým vedoucím souboru "Harmonia Mozartiana Pragensis".

Kontakt: richard.hein@volny.cz

Zpět